O autorze

Opublikowano //

Cześć! Mów mi Adaś.
Zawsze miałem wewnętrzne ciśnienie aby coś tworzyć i psuć, stąd świetnie czułem się w technikum elektronicznym, gdzie miałem pierwszy raz do czynienia z programowaniem (przy okazji Bascom'a służącego do programowania mikrokontrolerów AVR). Później zafascynował mnie flash i animacje, a po jakimś czasie przeszedłem na stronę backendu i php. Po różnych przygodach z Joomla, Wordpress i różnymi dziwnymi tworami do zarządzania treścią zatrzymałem się przy Drupalu. Pracując w Fingo zaczynałem jako Drupal developer, aby potem kodować w "czystym" PHP a finalnie pracować jako tester piszący scenariusze testowe w Cucumber JVM.

Przy okazji doszedłem do wniosku, że lepiej odnajduję się w pracy z ludźmi, niż kodem stąd moja decyzja o zaangażowaniu się wolontariackie prowadzenie zajęć komputerowych dla seniorów w Akademii Seniora oraz zainwestowaniu w szkolenia z kompetencji miękkich oraz scrum.

Jako, że uwielbiam czytać blogi, jako źródła subiektywnych przemyśleń autorów, postanowiłem także dzielić się własnymi przemyśleniami dotyczącymi pracy z szerszej, niż kod, perspektywy. Zachęcam Was także do komentowania i krytykowania - wszak konfrontacja jest jedną z najlepszych dróg do rozwoju.

Poza pracą interesuję się ekhm... pracą, ale też psychologią, interakją na linii człowiek - maszyna oraz człowiek - człowiek. Uwielbiam pracę z ludźmi i dla ludzi - moim głównym priorytetem przy budowaniu stron i aplikacji jest maksymalna użyteczność i intuicyjność. W końcu każdy chce mieć narzędzie, które skutecznie działa i jest wygodne.

Jestem uzależniony od piłki nożnej (w każdej odmianie) oraz twórczości Terry'ego Pratchetta, uwielbiam angielski akcent, sarkastyczne poczucie humoru oraz góry :)